Rüştü Akın Vakfı Bursu

Rüştü Akın Vakfı Bursu, maddi desteğe muhtaç, başarılı Türk gençlerine eğitimde fırsat ve imkan eşitliği vermek ve onların kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeyde yetişmelerine katkıda bulunmak amacı ile karşılıksız burs vermektedir.

Rüştü Akın Vakfı Bursu

Rüştü Akın Vakfı, 2021-2022 Eğitim öğretim yılında “başarılı, fakat maddi olanaklardan yoksun” gençlere karşılıksız burslar vererek, bilgili ve çağdaş bir toplum oluşturma amacına hizmet etmektedir.

Vakıf yaptığı açıklamada 2020 – 2021 Eğitim-Öğretim döneminde ilköğretim öğrencisine her ay 150 TL, orta öğretim öğrencisine 200 TL, üniversite öğrencisine ise 280 TL burs verilmiştir. 2021-2022 eğitim yılı için açıklama yapılmamıştır. 

Maddi imkandan yoksun olduğunu belgelerle beyan eden ve belirlenen başarı kriterlerine sahip öğrenciler burs için başvuruda bulunabilirler.

Başarı Kriterleri:

  • Lisans öğrencileri: 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.
  • İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri: 5 üzerinden en az 4 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Ağustos 2021’dir

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

Online burs başvurusu için TIKLAYINIZ

TÜM BURSLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Rüştü Akın Vakfı Bursu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir