MEAV Bursu

MEAV Bursu

Mustafa Enver Adakan Vakfı, Türkiye’de ilkokul, ortaokul, lise ve yurtiçinde/yurtdışında yükseköğretim kurumlarında ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden öğrencilere karşılıksız burs verecek.

MEAV Bursu Hakkında

MEAV, yaptığı açıklamada  Bursların Ekim ayından başlayarak Haziran ayı dâhil olmak üzere 9 ay boyunca bursiyerlerin hesaplarına yatırılır. Burslar her ayın 1’i ile 5’i arasında ödeneceğini açıkladı.

MEAV Bursu Burs Başvuru Koşulları:

  • MEAV bursundan başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler faydalanabilir.
  • Bu şartlarla birlikte yükseköğrenim öğrencilerinin genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,50 (veya başka bir sistem uygulanıyor ise buna eşdeğer) olmalıdır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin not ortalamasının 100 üzerinden en az 60 olması, hazırlık sınıfını bitiren öğrencilerin de başarılı olarak bir üst sınıfa geçmeleri ve başarılarını okullarından alınacak resmi belge ile ibraz etmeleri gerekir.
  • MEAV tarafından verilecek bursların niteliği, şartları ve miktarı, vakıf yönetim kurulu üyeleri tarafından vakfın Eğitim Bursu ve Ödül Esasları’na uygun şekilde tespit edilir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Eylül 2021’dir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak yapılmaktadır.

Online burs başvurusu için TIKLAYINIZ

DİĞER BURS İMKANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir