Üniversite Bursları

Kumbaravan Kültür Sanat Bursu

Kumbaravan Kültür Sanat Bursu

Kumbaravan Kültür Sanat Bursu Kurum ile kişileri bir araya getiren ve etkileşim kurmasını sağlayan bir sosyal girişim sanat portalıdır.

Kumbaravan Kültür Sanat Bursu Hakkında

Kumbaravan tarafından sağlanan Kültür Sanat Bursu, nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan oluşmaktadır. Bursiyerler, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri yönlendirme olmaksızın özgürce seçeceklerdir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak.
  • YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir üniversitede öğrenci olmak ve öğrenciliğini güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek. (Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim)
  • Maddi imkanının ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ satın almaya yetersiz olması.
  • Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir.
  • Sağlanan burs; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan oluşmaktadır.
  • Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile izlenecek ‘Film’, ‘Konser’ ya da ‘Tiyatro Oyunu’ na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video ya da yazı olarak, etkinlikte çekilen bir fotoğrafınızla birlikte, etkinliği takip eden üç gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız kumbaravan web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında, eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halk ile paylaşılacaktır.
  • Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ı teslim aldıktan sonra on gün içinde okumanızı, ‘Kitap’a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi video ya da yazı olarak, bir fotoğrafınız ile birlikte, on gün içinde kumbaravan’a göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınız kumbaravan web sayfasında, sosyal medya hesaplarında eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak yayıneviyle, hayatta ise yazarıyla ve halk ile paylaşılacaktır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

03 Ekim 2021’dir

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kültür sanat burs başvurularıonline burs başvurusu ile gerçekleşmektedir.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için TIKLAYINIZ

DİĞER BURS İMKANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

error: Notlarımızı kopyalayamazsınız :)
%d blogcu bunu beğendi: