Elginkan Vakfı Bursu

Elginkan Vakfı Bursu Elginkan Vakfı Bursları, üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs verilmektedir.

Elginkan Vakfı Bursu

Elginkan Vakfı Bursu Hakkında

Vakıf 2021-2022 eğitim öğretim yılında sadece İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi Lisans ve lisansüstü öğrencilerine karşılıksız burs vereceğini belirtmiştir.

Burs Başvuru Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
  • Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
  • Başarılı Olmak
  • Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 23; tezli yüksek lisans düzeyinde 26; doktora düzeyinde 30 yaşından büyük olmamaları şarttır.​
  • Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu istenir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

30 Eylül 2021’dir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs imkânından yararlanmak isteyen öğrencilerin, üniversitesinden temin edeceği burs başvuru formunu doldurup ve gerekli diğer belgeleri de ekleyerek Üniversitesinin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na veya Üniversitenin bu konuda görevlendireceği birime teslim edererek gerçekleşmektedir.

Diğer burs fırsatları için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir