Hukuk Notları

Bu sayfada sitemizdeki Hukuk Notları sizler için bulması daha kolay bir şekilde sınıflandırılmıştır. Sitemizde 1. Sınıf notlarının tümü yazarlarımız tarafından oluşturulmakta ve sizlere ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Anayasa Hukuku Notları <–Büyük not arşivi için tıklayın

Anayasa Hukuku Ders Notları kategorimize alternatif olarak ana not kaynağımız İühf haricinde diğer üniversitelerin notlarına da aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Prühf Anayasa Notları

Çakü Anayasa Notları

Hacettepe Anayasa Notları

Selçuk Anayasa Notları

Yalova Anayasa Notları

Anayasa Hukuku ders notlarımız bitti ama notlarımız bitmedi 🙂 Medeni hukuk notlarımıza ulaşmak için sayfayı biraz aşağı kaydırmanız yeterli.

Medeni Hukuk Notları <– Büyük not arşivi için tıklayın

Medeni Hukuk Ders Notları kategorimize alternatif olarak ana not kaynağımız İühf haricinde diğer üniversitelerin notlarına da aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Hacettepe Medeni notları

Çakü Medeni Notları

Selçuk Üniversitesi Medeni Notları

Medeni Hukuk ders notlarımız bitti ama notlarımız bitmedi 🙂 Medeni hukuku notlarımıza ulaşmak için sayfayı biraz aşağı kaydırmanız yeterli.

Roma Hukuku Notları <– Büyük not arşivi için tıklayın

Roma hukuku, Antik Roma’nın hukuk sistemidir. Kamu hukuku ve özel hukuk ayrımına dayanmaktadır. Bu ayrım ilk kez Roma hukukunda yapılmıştır. Beşeri bir sistem olarak M.Ö. 7. yüzyılda kurulan Roma İmparatorluğu’nda ve M.S. 395’te ikiye bölünmesinden sonra Batı ve Doğu Roma İmparatorluğu’nda hüküm sürmüştür.

Genel Kamu Hukuku Ders Notları

İktisat Notları

Felsefe Notları

Sosyoloji Notları

Siyaset Bilimi Notları

Türk Hukuk Reformu Notları

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri olarak amacımız, başta okulumuz ardından ülkemizdeki diğer tüm hukuk fakülteleri öğrencilerine sınav dönemlerinde ücretsiz ders notlarımız ile yardımcı olabilmektir.

Twitter Hesabımız —> @hukuknotum

İnstagram Hesabımız —> @hukuk_Notum

Telegram Hesabımız —> @hukuknotum

YouTube Hesabımız —> Hukuk ve Ötesi

Tüm kanunlara ulaşmak için mevzuat sitesi https://www.mevzuat.gov.tr/